לילדים

הילדות היא שלב של גדילה והתפתחות בקצב מסחרר. מרגע ההפריה ועד רגע הלידה עוברים 9 חודשים בלבד. תשעה חודשים בהם נוצר אדם שלם. זמן קצר בלבד יעבור עד שהאוצר הקטן שלנו, יהפוך מיצור חסר אונים ותלוי בנו לחלוטין למנכ"ל שלנו. המפקד הקטן ייתן לנו פקודות ויגיד כבר בגיל 3 "את לא תחליטי עלי...". התהליך המופלא הזה של גדילה והתפתחות, מלווה באתגרים משמעותיים לכל המערכות. מערכת העיכול לומדת להפוך מזון לעצמי. מערכת החיסון שלומדת להגן על הגוף מפתוגנים מבית ומחוץ, העולם הרגשי של הילד  מתפתח ולומד תקשורת ויחסים עם הסביבה. אתגרים אלה מלווים לעיתים בבעיות ומחלות. המערכת יוצאת מאיזון...לחוסר האיזון של המערכות השונות יש תפקיד חשוב, התפתחות דרך משבר.
בחלק זה אביא לפני הקוראים את המצבים הנפוצים, וגם את אלה שפחות. נכיר כל מצב, מה מאפיין אותו, למה הוא קורה, למה לשים לב, מה ניתן לעשות ולמי לפנות. ידע זה יכול לסייע לילד שלנו לעבור דרך האתגרים של הילדות בבריאות, ולצאת ממצבי המשבר בהן יתקל.

אסטמה ילדים

אסטמה היא מחלה של הצרות בדרכי הנשימה הגדולים והקטנים. יש התכווצות של השריר החלק, בצקת של הרקמה הרירית, והפרשת ריר לדרכי האוויר. התוצאה היא שהילד מתקשה לנשום. הנשימות יכולות להיות מהירות, נשימה במאמץ, חרחורים וצפצופים והתקפי שיעול.
המחלה נפוצה מאוד עד גיל 4. רוב הילדים יחלימו ממנה לחלוטין עד גיל זה. היא יכולה להופיע גם בגיל ההתבגרות ובשלבים מאוחרים יותר בחיים.
התקף אסטמה הוא מצב מסוכן ומחייב בדיקה וטיפול רפואי.

חום מחזורי - PFAPA

חום מחזורי – PFAPA  היא תסמונת נפוצה בילדים. בשנים האחרונות אנו רואים בקליניקה יותר מיקרים. התסמונת אופיינית לגיל הצעיר אך לעיתים נראה אותה מופיעה גם לאחר גיל 10. בהתחלה נראה כי הילד חולה הרבה או כל הזמן חולה. בדרך כלל האבחנה הראשונית הנפוצה תהיה דלקת גרון ולפעמים ימליץ הרופא על אנטיביוטיקה. משטח גרון לסטרפטוקוק יהיה שלילי. עם הזמן תבחינו כי החום מופיע במחזוריות קבועה. המחזוריות הנפוצה היא פעם בחודש אך אצל כל ילד המחזוריות שלו וניתן לראות את התופעה מופיעה גם לאחר זמן קצר או אפילו 6 שבועות. החום הוא גבוה, מופיע במחזוריות קבועה, נמשך כ 5 ימים.

נוזלים באזניים לילדים

נוזלים באוזניים היא בעיה נפוצה מאוד. למעשה פעמים רבות שיש לילד נזלת יהיו גם נוזלים באוזניים. קודם כל מדובר על אותה רקמה שנמצאת בחלל האף והאוזן. גם יש תעלה צרה אשר מחברת את האוזן אל חלל הלוע והאף. אצל ילדים המבנה צר והתעלה בזוית המאפשרת לנוזלים לעבור בקלות מהאף לעבר האוזן התיכונה. ולכן, כאשר התעלה נחסמת על ידי הצטברות של נוזלים (כמו נזלת) יכולים להתפתח בקלות נוזלים באוזניים. במילים אחרות כמעט כל פעם שיש לילד נזלת, יהיו גם נוזלים. הנוזלים יכולים לגרום לדלקות אוזניים או/ו לירידה בשמיעה. כשהילד לא שומע טוב יכול להתפתח עיכוב שפתי, קשיים חברתיים ועוד.

שואלים ועונים

האם דיקור לילדים הוא כמו דיקור למבוגרים? האם הדיקור כואב? כמה זמן המחטים נשאות בפנים? תשובות לשאלות נפוצות להורים ולילדים.

הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום