לילדים

הילדות היא שלב של גדילה והתפתחות בקצב מסחרר. מרגע ההפריה ועד רגע הלידה עוברים 9 חודשים בלבד. תשעה חודשים בהם נוצר אדם שלם. זמן קצר בלבד יעבור עד שהאוצר הקטן שלנו, יהפוך מיצור חסר אונים ותלוי בנו לחלוטין למנכ"ל שלנו. המפקד הקטן ייתן לנו פקודות ויגיד כבר בגיל 3 "את לא תחליטי עלי...". התהליך המופלא הזה של גדילה והתפתחות, מלווה באתגרים משמעותיים לכל המערכות. מערכת העיכול לומדת להפוך מזון לעצמי. מערכת החיסון שלומדת להגן על הגוף מפתוגנים מבית ומחוץ, העולם הרגשי של הילד  מתפתח ולומד תקשורת ויחסים עם הסביבה. אתגרים אלה מלווים לעיתים בבעיות ומחלות. המערכת יוצאת מאיזון...לחוסר האיזון של המערכות השונות יש תפקיד חשוב, התפתחות דרך משבר.
בחלק זה אביא לפני הקוראים את המצבים הנפוצים, וגם את אלה שפחות. נכיר כל מצב, מה מאפיין אותו, למה הוא קורה, למה לשים לב, מה ניתן לעשות ולמי לפנות. ידע זה יכול לסייע לילד שלנו לעבור דרך האתגרים של הילדות בבריאות, ולצאת ממצבי המשבר בהן יתקל.

חום גבוה

חום היא הסיבה העיקרית לפניה עם ילד למיון. לכל ילד יהיה חום בשלב זה או אחר, וחום של ילדים יכול להיות גבוה. חום הוא חלק מתגובת מערכת החיסון שלנו. מטרת החום היא ליצור תנאים קשים ביותר עבור הפתוגן שחדר.
ברפואה הסינית ניתן להסביר זאת בצורה יפה נכנס וירוס או חיידק שלהם אנרגיה של קור, הגוף בניסיונו למגר אותם מעלה חום. החום היא הריאקציה של הגוף לקור שחדר, הניסיון של הגוף "להמיס" את הקור.
כמובן שכשהילד עם חום גבוה, שפוך וסובל כל הידיעות וההבנות נשכחות ואנו רק רוצים לראות אותו מתאושש.

אסטמה ילדים

אסטמה היא מחלה של הצרות בדרכי הנשימה הגדולים והקטנים. יש התכווצות של השריר החלק, בצקת של הרקמה הרירית, והפרשת ריר לדרכי האוויר. התוצאה היא שהילד מתקשה לנשום. הנשימות יכולות להיות מהירות, נשימה במאמץ, חרחורים וצפצופים והתקפי שיעול.
המחלה נפוצה מאוד עד גיל 4. רוב הילדים יחלימו ממנה לחלוטין עד גיל זה. היא יכולה להופיע גם בגיל ההתבגרות ובשלבים מאוחרים יותר בחיים.
התקף אסטמה הוא מצב מסוכן ומחייב בדיקה וטיפול רפואי.

תולעים בטוסיק

תולעים היא בעיה נפוצה מאוד אצל ילדים בעיקר בגילאי הגן ועד גיל 10. ההדבקות היא קלה מאוד ולמעשה כשמישהו אחד סובל כדאי לבדוק את כל בני הבית. התולעים הנקבות יוצאות בשעות הערב והלילה להטיל ביצים באזור פי הטבעת. הילדה (הן הסובלות העיקריות) תסבול מאוד מגרוד, שריפה וחוסר נוחות משמעותי באזור.

שואלים ועונים

האם דיקור לילדים הוא כמו דיקור למבוגרים? האם הדיקור כואב? כמה זמן המחטים נשאות בפנים? תשובות לשאלות נפוצות להורים ולילדים.

הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום