למטפלים

חברי המלומדים, פיקפיק הוקמה במטרה להיות בית לתחום הרפואה הסינית לתינוקות וילדים. המטרה שלנו היא לאפשר טיפול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר לילד ולמשפחתו. באתר זה תימצאו מאמרים מקצועיים בנושאים שונים, מידע על הפעילות למטפלים אותה אנו מקיימים ומידע על קורס ההתמחות ברפואה סינית לילדים.
אתם מוזמנים להעביר לנו במייל שאלות מקצועיות ויעוץ לגבי מטופלים. נענה ונפרסם ששאר המטפלים יוכלו לקרוא. נשמח אם תצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ואל תשכחו לציין כי אתם מטפלים.

הכשרת צוות לשירות ברפואה משולבת בליס.הבעיה הנפוצה ביותר אצל ילדים קטנים היא הנזלת. St40 היא הנקודה העיקרית בגוף לטיפול בלחות וליחה והשימוש בה עם ילדים נפוץ מאוד. רגע לפני שדוקרים, נתבונן אל הנקודה ונבין מה היא עושה ומתי כדאי להיזהר...רפלוקס הינו מצב שכיח בתינוקות שבו תוכן הקיבה חוזר לוושט. התוכן החומצי מהקיבה גורם לכאב ולחוסר מנוחה בתינוקות הקטנים.מבוא למרידיאנים המיוחדים בטיפול בילדיםקורס ההתמחות של פיקפיק נפגשו מטפלים ותיקים ומנוסים עם כאלו זה אתה סיימו את לימודיהםכ – 80% מהתינוקות יסבלו מרמה כזאת או אחרת של כאבי בטן בתקופה הראשונה של חייהם. ההגדרה הנכונה היא לא "גזים" כי אם "קוליק" – עווית מעיים. התופעה נגרמת בשל חוסר בשלות של התינוק לעכל (התעלה הפנימית של המחמם המשולש). וחוסר בשלות של מערכת העצביםילדים מפתחים חום בקלות רבה ולעיתים קרובות. החום מעורר אצל ההורים תגובה חזקה של דאגה וחרדה. חום היא הסיבה השכיחה ביותר לפניה עם ילדים למיון. חום היא גם סיבה שכיחה ביותר לפניה לקליניקה שלנו. בעיקר שהחום שב לבקר את הילד לעיתים קרובות. הילד מפסיד גן או ביתתהליך הוצאת השינים אצל תינוקות הוא תהליך משמעותי מאוד. התהליך מתחיל למעשה עוד בתקופה העוברית ומלווה את התפתחות הילד בשלוש השנים הראשונות של חייו. מנקודת מבט של הרפואה הסינית צמיחת השינים היא חלק בלתי נפרד מהבשלת מערכת העיכול והטרנספורמציה שלה למערכת עצמאית המזינה את הגוף כולו.הלידה מהווה עבור האישה תהליך עמוק המביא לידי ביטוי בצורה הישירה ביותר את מצבה האנרגטי בכל רמותיו. הזדמנות לשינוי יסודי של תפיסות ואמונות, תפנית בחיים וקפיצה רוחנית. ברגע הלידה נפתחים שערי השמים וההזנה השמימית היא בשיאה. מתנת השמיים עטופה בכאב גדול, חוסכל אדם דרכו המיוחדת להגיע לעולם. במסע הזה וברגע הלידה עובר התינוק ממצב שמימי ונסתר ויוצא לאוויר העולם. מעבר ממצב של Pre Heaven  ל Post Heaven. במה שקורה לו במסע מופלא זה, רב הנסתר על הגלוי. כיצד משפיע מצבה הרגשי של אימו? כיצד ישפיעו הבדיקות הרבות? מה מתחיל ומניע את תהליך הלידה? מה קובע את קצבו וצורתו? ואיך ישפיע הרגע המיוחד הזה על חיי התינוק?לעיתים קרובות מגיע לקליניקה ילד שהוריו אומרים לי "הוא כל הזמן חולה", "הוא תופס כל מה שזז", "הוא עוד לא גומר עם משהו אחד ומתחיל משהו חדש". אנחנו קוראים לזה המחלה שאינה נגמרת או L.P.F – Lingering Pathogenic Factor. פתוגן נכנס לגופו של הילד ונשאר. מבבוקר נאה לפני שנים רבות עת ביקר גוליאן סקוט בארץ, בעודנו אוכלים ארוחת בוקר במרינה בת"א, שאלתי אותו: "גוליאן, מה אתה חושב על חיסונים? " תשובתו הפתיעה אותי ברגע הראשון, "אה" הוא הכריז "לגמרי שיניתי את דעתי לגבי חיסונים! " מה? שאלתי," עכשיו אני מבין  • במסגרת קורס ההתמחות של פיקפיק התבקשו המשתתשים ליצור פרוייקט אישי הקשור לרפואה סינית לילדים


הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום