ילד בוכה

מאת: רויטל לב ארי Dip.Ac.
מומחית לטיפול ברפואה סינית לתינוקות וילדים
פיקפיק – רפואה סינית לילדים


כשהילד שלנו בוכה הרבה ומשנה את התנהגותו ומצב רוחו, חשוב לנו מאוד להבין קודם כל למה? ולכן הדבר הראשון שכדאי לך לעשות הוא להתבונן, להקשיב ולשאול מה השתנה? מה קרה? ומה היא אומרת לך בהתנהגות זו.
האם השתנה משהו בשגרת החיים בבית? האם אחד ההורים עסוק מאוד לאחרונה, שרוי במתח או נוסע לחו"ל, האם נולד אח או את בהריון? כל שינוי כזה או אחר יכול להשפיע על הילד  ולגרום לו לשינוי בהתנהגות. כמובן כדאי לבדוק גם מה קורה בגן, הילד מבלה שם שעות רבות כל יום. אומנם חלק נכבד מהדברים לא נוכל לשנות, אך המודעות ותשומת הלב יכולים לעשות הבדל משמעותי.


לעיתים התנהגות שכזאת תופיע לאחר מחלה. הילד חולה במחלה ויראלית או חיידקית ולאחריה הוא חלש וצריך חיזוק. ההתנהגות זו יכולה להראות לנו גם שהמחלה לא עברה עד הסוף ולעיתים הילד צריך עזרה לחזור לבריאות תקינה.סימנים נוספים שיכולים להופיע במקרה זה יהיו מחלות חוזרות בתקופה האחרונה, נזלת ממושכת, שיעול, חוסר תיאבון, עייפות והצמדות לאימא (או אבא).


על מנת לעזור לו ולחזק אותו, אתם יכולים לנסות ולבלות איתו יותר. רק איתו. זמן בו אתם כל כולכם איתו. בדרך זו אתם מזינים את ילדכם באופן ישיר ומחזקים אותו.
ליפני השינה או לפני המקלחת מומלץ בחום להשתמש בעיסוי. כשנולד תינוק, ואנו בחופשת לידה רבות מאיתנו הולכות לקורס עיסוי תינוקות. גם את ילדינו הבוגרים ניתן לעסות! הילדים אוהבים זאת מאוד! אתם יכולים לעסות את הגב משני צידי עמוד השדרה, שם ישנן נקודות המשפיעות ומחזקות את כל האברים והכי חשוב זה נעים מאוד. אפשר להשתמש בשמן עיסוי ואפשר לעסות בבגדים. בכל מקרה שאתם לא בטוחים איך ומה לעשות, תוכלו לקבל הדרכה חד פעמית מאיש מקצוע.
טיפול בפרחי באך יכול להיטיב מאוד את המצב. פרחי באך הם סדרה של 38 תמציות צמחים המטפלים במצבים רגשיים. לדוגמא: Walnut הוא צמח המגן על הילד ועוזר לו לעבור שינויים ומעברים. Larch  יתמוך ויחזק את הביטחון העצמי של הילד.  Elm  יעזור לילד בתקופות קשות ועמוסות. ו  Oliveיחזק את הילד לאחר מחלה.


הטיפול בפרחי באך הוא עדין ומשמש ככלי מצוין בטיפול בילדים.

אם נראה לכם כי הבעיה קשורה לחולשה לאחר מחלה או למחלות חוזרות, מומלץ בחום לקבל עזרה מקצועית ולהגיע לטיפול ברפואה סינית. בטיפול נאבחן קודם כל את מצבו של הילד. האבחון יכלול ניסיון משותף להבין את הגורמים למצבו. לאחר מכן נקבע את תוכנית הטיפול. לפי הרפואה הסינית קיים קשר הדוק בין המצב הפיזי והנפשי. ואנו משתמשים בכלים כמו דיקור (שלילדים הוא הליך עדין וקצר מאוד), הנחיה לנקודות עיסוי, צמחים, תזונה ועוד.

התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עיצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. לפרטים נוספים ראו את תנאי השימוש באתר.

הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום