הארמון הצהוב

אודות המוצר

הארמון הצהוב
הינה תערובת של תמציות צמחי מרפא, אשר מטרתם לשפר ספיגה של רכיבים תזונתיים במע' העיכול, ע"י תמיכה במקצב הנכון וההרמוני של המערכת. הרעיון  הטיפולי העומד מאחורי הפורמולה הוא תמיכה בפעולת העיכול הפשוטה והטבעית של הגוף, במטרה להגיע לנקודת איזון בריאה, ממנה מנוצלת תזונת האדם ביעילות לכלל צרכי
הגוף -  ללא תלות באספקה חוזרת של תוספי מזון.

מידע כללי

מערכת העיכול הינה אחת המערכות הגדולות והמורכבות בגוף. היא בנויה מחלקים רבים, ביניהם חלל הפה, הושט, הקיבה, התריסריון, הכבד, הלבלב, והמעי גס -  המתפקדים כמכלול אחד, בזרימה מקצבית הרמונית בין חלקיה השונים -  בדומה לתזמורת פילהרמונית גדולה. במקרים של חוסר תיאום או כאשר אחד מן האיברים מזייף, הוא משפיע על המערכת כולה ובהדרגה מתפתח ה"זיוף" לכלל בעיה רפואית מטרידה ולמחלה.
בעיות של ספיגה נמוכה במע' העיכול נפוצות אצל ילדים., והן נגרמות בין היתר בשל הרגלי אכילה לקויים לאורך זמן, המחלישים את המערכת ואינם מספקים לה את רכיבי המזון הדרושים. כך במעגל חוזר, סימפטומים אפשריים יכולים להיות חוסר תיאבון, בררנות באוכל, רצון לאכול רק מתוק גזים, כאבי בטן ונפיחות לאחר ארוחה, עייפות, עצירות, אנמיה וכו'.
ספיגה יעילה של ברזל, מינרלים ויסודות קורט, חיונית לתפקודו התקין של הגוף. תת ספיגה של רכיבים אלה גורמת למצבי חוסר וחולשה כגון תשישות ועייפות כללית, חולשה חיסונית, חום לעיתים קרובות נזלת, שיעול ועוד.

הטיפול הרגיל למצבים אלה הוא בדרך כלל  מתן של תוספי ברזל ומינרלים. במקרים רבים די בכך, אולם לא בכולם. יתרה מזאת, טיפול ע"י תוסף חיצוני אינו מתמודד עם מקור הבעיה, שהוא לעיתים קרובות, חוסר יעילות או חולשה של מערכת העיכול, אשר אינה מצליחה לעכל או לספוג רכיבים תזונתיים באופן יעיל ומספק.

 
מטרות הטיפול הצמחי המוצע בפורמולה זו

1. תמיכה בהפרשה וייצור מלחי מרה בכבד, שיפור תהליכי עיכול, ספיגה וניקוז.

2. המרצת תהליכי עיכול וספיגה של מינרלים ויסודות קורט במערכת העיכול.

3. פעילות אנטי דלקתית בדופנות מע' העיכול.
4. פעילות חיטוי וטיהור של מע' העיכול.
5. תכולה גבוהה של ברזל, סידן ונוגדי חמצון.

מה בפורמולה?

שם הצמח

5 מ"ל מיצוי מכיל:

עלי ארטישוק ((Cynara scolymus

350 mg

גרגר נחלים (Nasturtium off.)

350 mg

שורש זנגביל (Zingiber off.)

1000 mg

ציפורן חתול רפואית (Calendula off.)

200 mg

עלי סרפד (Urtica spp.)

350 mg

 הצמחים


זנגביל (Zingiber off.) (ג'ינג'ר) שורש הנפוץ בארצות אסיה. תמצית ג'ינג'ר גורמת להגברה והמרצה כללית של הפרשות ותהליכי עיכול, כמו גם להמרצה של זרימת דם פריפרית המביא לחמצון יעיל והזנה של רקמות.

ע"פ מחקרים המאששים את התפיסה בת אלפי השנים ברפואה האיורוודית (הרפואה ההודית מסורתית), ג'ינג'ר מגביר תהליכים של עיכול וספיגה של רכיבים תזונתיים חיוניים במערכת העיכול.

עלי סרפד (Urtica spp.) הסרפד הוא צמח נפוץ בא"י, בעל שימושים מסורתיים רבים, הכוללים טיפול בבעיות ספיגה ואנמיה ומצבים של איבוד דם. מיצוי של סרפד מוריד רמת סוכר במחזור הדם, משתן ומגביר הפרשה של חומצת שתן.

מכיל חומרים אנטי חמצוניים וכן ברזל. מתאים למצבי אנמיה וחולשה בתהליכי ספיגה ועיכול, כחלק מטיפול בסוכרת, לדלקות בדרכי השתן ואבנים בכליות. תומך בפינוי טוקסינים ומשפר את תהליך חילוף החומרים במע' העיכול, המסייעים לפעולתה השוטפת.
ציפורן חתול (Calendula off.) תמצית קלנדולה מגבירה הפרשת מלחי מרה  בכבד ובכך משפרת יעילות ספיגת שומנים במע' העיכול. כמו כן, רכיבים סאפונינים בצמח (Saponins) הראו יכולת בהורדת רמות כולסטרול וטריגליצרידים במחזור הדם. לקלנדולה תכונות אנטי בקטריאליות נגד מגוון רחב של מיקרו-ארוגניזמים. בנוסף, לקלנדולה תכונות אנטי דלקתיות ומאיצות החלמה של רקמת גרעין, ומשמשת למצבי דלקת וזיהומים במערכת העיכול (כולל טיפול בכיבים של הקיבה והתריסריון), בעיות עיכול כגון גזים ונפיחות, חסרים תזונתיים ונטייה לאנמיה.

עלי ארטישוק ((Cynara scolymus ידועים בשל יכולתם בהגנה ושיקום של תאי הכבד. תכונות אלו משויכות בעיקר לחומר הפעיל בצמח Cynarin. לעלי ארטישוק טעם מר חזק והם גורמים להשפעות אופייניות לגליקוזידים מרירים: הגברה של הפרשת חומצה הידרוכלורית ((HCL בקיבה, הגברת הייצור וההפרשה של מלחי מרה בכבד, הפרשת אנזימים עיכוליים מהלבלב והגברת תנועה פריסטלטית של מערכת העיכול.

גרגר נחלים (Nasturtium off.) גרגר הנחלים הוא צמח נפוץ למאכל באירופה ובישראל ומוכר כתוספת לסלט בעלת טעם מריר חריף אופייני. הגרגר ידוע כצמח מאכל מזין בקרב האוכלוסייה הערבית המקומית במשך שנים, וכן כצמח מחזק כללי ומגביר את האון הגברי.

גרגר הנחלים הוא צמח בעל אופי מעורר וממריץ עדין, בעל טעם דומיננטי הגורם לגירוי של גבשושיות הטעם בלשון, להגברת הפרשת רוק, ול"התעוררות" כללית של מע' העיכול על כן, הצמח יעיל ביותר לשיפור ספיגה של רכיבי מזון חיוניים במע' העיכול, מעבר לתכולה הגבוהה של חומרים כימיים, ויטמינים, מינרלים ופיטוכימיקלים פעילים שהוא מכיל בפני עצמו.


המלצות נוספות

במקרים של ספיגה לקויה, מומלץ להתבסס יותר על מזון מבושל כמו: מרקים, תבשילי ירקות שונים וכו', על פני מזון קר או חי, כמו סלטים, כריכים וכו'. רצוי להשתמש בתבלינים בעלי אופי מחמם עדין וממריץ, המשפרים את פעול העיכול:
זרעי שומר, כמון, כוסברה, ג'ינג'ר, שום, רוזמרין, כורכום, קארי, חילבה, קינמון, ציפורן, אגוז מוסקט וכו'.
מומלץ להשתמש באנזימי עיכול המשלימים את פעולת צמחי המרפא שבפורמולה.

על מנת לאפשר ספיגה טובה של רכיבים חיוניים, יש ללעוס את המזון היטב, לאט ובנחת, כדי  לנצל כמה שיותר הפרשת אנזימים דרך הרוק המבצעים פירוק ראשוני של המזון ובכך להקל על הקיבה וצינור המעי בתהליך הלישה והעיבוד.


בהצלחה...
 

הערה חשובה: המידע בעלון זה אינו רפואי ואינו התוויתי. אין בו בכדי להוות המלצה לטיפול מכל סוג שהוא. המידע לצורכי
                     לימוד לבד. יש להיוועץ ברופא / מטפל לפני השימוש בתוספי תזונה / מזון מכל סוג שהוא.

 

הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום